English

Home
News News
Galeria Galeria
Koncerty Koncerty
Band Band
Media Media
Historia Historia
Kontakt Kontakt
MySpace
Wikipedia
Facebook
Encyklopedia Metalu

Rok 1986. To był dobry rok dla muzyki, dobry rok dla metalu. 3 marca 1986 METALLICA wydała album Master of Puppets, SLAYER przystąpił do prac na trzecim albumem zatytułowanym Reign in Blood, który ukazał się 7 października. Również tego roku niemiecki DESTRUCTION wydał Eternal Devastation a KREATOR Pleasure to Kill.


Historia
8 marca 1986 roku w Lublinie (Polska) doszło do spotkania trzech 18-latków: Grzegorza Obroślaka (Greg), Mariusza Ostępa (Mary) i Wojtka Sekuły (Seki) na pierwszej próbie, co zaowocowało powstaniem zespołu FANTOM grającego THRASH metal. Wtedy też z połączenia tych dwóch słów, powstał nasz pierwszy utwór instrumentalny. Kiedy jednak okazało się, ku naszemu zdumieniu, że zespołów o nazwie Fantom jest na świecie kilka tysięcy, zmieniliśmy nazwę kapeli na FANTHRASH. Skład zespołu skrystalizował się we wrześniu po dołączeniu perkusisty Jacka Wróblewskiego (Siwy) a następnie mistrza wokalnego Lessa, który zasilał szeregi kapeli do jesieni 1987 roku. Później obowiązki wokalisty przejął Greg, który łączył funkcję wokalisty i gitarzysty do końca pierwszej fazy kapeli FANTHRASH, tj. do roku 1992. Wcześniej, bo w roku 1990, zespół zrealizował 3-utworowe demo w MDK Studio z ówczesnym gitarzystą Andrzejem Teterem (Skuter). Później już trudy życia codziennego przygięły nas do ziemi tak bardzo, że nie mogliśmy utrzymać w dłoniach instrumentów. I tak minęły kolejne lata.

Na początku nowego millenium Greg zaczął budzić się z otępienia. Powstawały nowe teksty i liryki. Później przeprosił się z gitarą, a z głowy i serca zaczęły wypływać nowe dźwięki i szkice kolejnych kompozycji. Myśli krążyły już nie tylko wokół prozy życia i przymusu przetrwania kolejnego dnia. Pojawiło się pragnienie, wewnętrzny przymus ekspresji twórczej. Rozpoczął się proces, który nie mógł już zostać powstrzymany. Chęć powrotu była zbyt silna i pomimo wielu przeciwności, Greg razem z Mary, z którym utrzymywał kontakt przez cały ten czas, reaktywował zespół FANTHRASH. Rozpoczęła się mozolna, ale twórcza i ożywcza praca nad nowymi kompozycjami, tekstami i aranżacjami.

Marzenie zostało wprowadzone w czyn w roku 2007, kiedy to zespół powrócił do czynnego grania prób. Wiosną 2010 r. ukazała się EP Trauma Despotic, która została wyprodukowana i wydana własnym sumptem przez zespół. Materiał muzyczny zawarty na tym wydawnictwie, został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, prasę i media.


Historia


FANTHRASH, w ustabilizowanym składzie, realizuje konsekwentnie własną krucjatę metalowej wizji zniszczenia i pracuje nad materiałem na pierwszą dużą płytę, która ukaże się w pierwszej połowie 2011 roku. Po podpisaniu kontraktu w grudniu 2010 r. z wytwórnią RISING RECORDS z UK, zespół przygotowuje się do bezlitosnej ofensywy koncertowej, która rozpocznie się wraz z wydaniem LP Duality of Things.

FANTHRASH:
Mariusz Ostęp - gitara basowa
Grzegorz Obroślak - gitara
Kuba Chmielewski - wokal
Rafał Cywiński - gitara solowa
Radosław Grygiel - perkusja